Jak přihlásit auto z Německa

Německo je oblíbené nejen v rámci turistiky, ale i z hlediska dobrého technického stavu místních ojetých vozů. V České republice autobazary praskají ve švech a Německo není výjimkou. Rozdíl je hlavně v tom, že v Německu je nabídka mnohonásobně bohatší, kvalita vozidel je zcela někde jinde a to samé platí o jejich stavu nebo počtu najetých kilometrů. Ve většině autobazarů se nesetkáte se stočenými tachometry, což je u nás na denním pořádku. Pokud si vyberete ojeté vozidlo v Německu, následně jej zakoupíte a dostavíte se s ním do České republiky, je na čase, abyste jej přihlásili a tak ze sebe učinili jediného majitele.

Proces přihlášení vozidla z Německa, je prakticky naprosto stejný, jako kdybyste přihlašovali auto z jakékoli jiné země EU. Celý proces začíná samozřejmě už v Německu, kde budete muset na místním úřadě vozidlo odhlásit a zajistit mu prohlídku, na jejímž základě vám budou vystaveny převozní značky. Nezapomínejte ani na pojištění, které si rovněž musíte zakoupit na místním magistrátu v Německu a většinou je platné týden, pak byste v České republice měli mít sjednáno povinné ručení.

Pokud se jedná o vozidlo ojeté, musíte se v první řadě dostavit na stanici STK, kde bude provedena dovozová prohlídka a měření emisí. Veškeré poplatky si pochopitelně hradíte z vlastní kapsy a rozhodně se nejedná o žádné zanedbatelné částky. Až poté, co budou provedeny všechny prohlídky, můžete se dostavit na magistrát za účelem přihlášení vozidla. Přihlášení předchází vyplnění žádosti a následnému předložení všech dostupných dokumentů a kupní smlouvy.

Mohlo by Vás zajímat:


Tento záznam byl zaslán Dovoz z Německa a označen , , , , . Záložka je zde.

Komentáře jsou uzavřeny.