Půjčovna aut v Německu

Vyrážíte na dovolenou do Německa? Nechcete cestovat vlastním vozem už jen z toho důvodu, že jej naprosto zbytečně a příliš opotřebováváte? V každé zemi existuje hned několik půjčoven aut a výjimkou pochopitelně nemůže být ani Německo, které rozhodně za návštěvu stojí. A to nejen na jeden nebo dva dny.

Půjčení auta v Německu je ideálním řešením, jak se dopravit z jednoho místa na druhé, aniž byste byli odkázáni na cestování vlakem nebo autobusem.

Půjčení vozidla se příliš nedoporučuje, pokud plánujete cestovat jen po některých městech v Německu, kde je většinou problém s parkováním a cestování by vás tak vyšlo mnohonásobně dráž, než kdybyste se vydali cestovat místní hromadnou dopravou, která vás bez problémů dopraví po jakémkoli městě.

Zapůjčení auta v Německu není nic složitého, ale měli byste myslet na včasnou rezervaci – dvojnásobek to platí, pokud si plánujete půjčit auto během sezóny, kdy bude největší zájem. Půjčoven v Německu je hned několik, liší se nejen nabízenými vozidly, ale i svými cenami. Vždy byste si ale měli ověřit, zda je autopůjčovna, kterou jste si vybrali, věrohodná, vozidla mají základní pojištění a vy tak v případě nehody nebo poruchy nenesete plnou zodpovědnost. Ještě předtím, než s autopůjčovnou – to ostatně neplatí jen o Německu, ale o jakékoli zahraniční zemi, podepíšete smlouvu, dobře se podívejte, co všechno smlouva obsahuje a k čemu se skutečně zavazujete.

Při vrácení automobilu by totiž po vás následně mohla půjčovna vyžadovat peníze navíc, například za dodatková pojištění, pronájem vybavení, které je nezbytnou součástí vozidla nebo dokonce za palivo. Obecně platí pravidlo, že si půjčujete vozidlo s plnou nádrží a tak ho i vracíte.

Komentáře jsou uzavřeny.