Jak přihlásit auto ze Švýcarska

Ojetých vozidel je v našich bazarech opravdu požehnaně, ale jejich celkový stav většinu náročných zákazníků rozhodně neuspokojí. Obecně se tak není čemu divit, že většina potencionálních zákazníků a zájemců o ojetá auta utíká právě do zahraničí, kde je nabídka přeci jen o něco zajímavější a lákavější. O Švýcarsku to rozhodně platí dvojnásobek.

V autobazarech ve Švýcarsku rozhodně je z čeho vybírat a na své si přijdou i velmi nároční uživatelé. Ačkoli jde o zemi poměrně vzdálenou, i tak se v mnoha případech dovoz auta vyplatí. Po příjezdu do České republiky každého budoucího majitele čeká přihlášení a prohlídka vozidla. Tomu se ale nevyhnete nikdy, ani při dovozu auta z Rakouska, Slovenska, Německa nebo jakékoli jiné země. Švýcarsko navíc není členem EU, pozor si tedy budete muset dát na různé poplatky, kterým se ale nevyhnete nikdy. V tomto případě ale mohou být skutečně vysoké.

Mimo DPH budete platit clo, které v tomto případě činí zhruba 20% z celkové ceny vozidla. Při přihlášení vozidla a odhlášení ve Švýcarsku vás pochopitelně neminou ani další poplatky, které jsou spojeny s přihlášením a vyřízením veškeré dokumentace vztahující se k vozidlu. Ve Švýcarsku ale nemusíte kupovat jen vozidlo ojeté. Kupujete-li auto nové, pak se vyhnete kontrole STK v České republice i měření emisí.

Přihlášení motorového vozidla v České republice je naprosto totožné, postupovat budete stejně jako při přihlášení jakéhokoli jiného vozidla, ať už pochází odkudkoli. Nezapomínejte ihned po příjezdu do České republiky zajistit vozidlu povinné ručení, bez kterého byste neměli vyjet na silnici.

 

Mohlo by Vás zajímat:


Tento záznam byl zaslán Přihlášení zahraničního auta a označen , , , , . Záložka je zde.

Similar posts

Komentáře jsou uzavřeny.