Jak přihlásit nové auto

Ačkoli nákup nového auta vypadá jako velmi jednoduchá záležitost, naprostého začátečníka by mohlo velmi zaskočit, kolik starostí a povinností je bezprostředně spojeno s administrativou.

Pravdou je, že u nových aut vám řada starostí odpadne, zatímco u aut ojetých jich budete mít až nad hlavu. Vozidlo musí projít úspěšně veškerými prohlídkami a kontrolami a rozhodně se nevyhnete ani poplatkům v servise, abyste s vozidlem začali jezdit v naprosto dokonalém technickém stavu. Počáteční investice do ojetého vozidla se proto může velmi prodražit.

Dle zákona platí, že pokud se chce nový majitel pohybovat s vozidlem po silničních komunikacích u nás i v zahraničí, v první řadě musí zajistit registraci vozu na patřičném magistrátu. Stejně tak je třeba zajistit vozidlu pojištění, vždy mluvíme o povinném ručení a v případě havarijního pojištění to už záleží opravdu jen na majiteli daného vozu. O pojištění se nezapomeňte postarat ještě předtím, než se dostavíte na úřad, protože bez dokladu o pojištění vám nebude registrace povolena. Následně se můžete dostavit na magistrát s veškerými dokumenty, které jsou k přihlášení bezprostředně potřeba. Jde například o technický průkaz a právě doklad o pojištění – v případě nového vozidla nebudete potřebovat nic jiného, pro jistotu si ale vezměte i kupní smlouvu, která je ale vyžadována opravdu jen zřídka.

Díky registraci vozidla získáváte registrační značky, které následně předložíte i pojišťovně. Přihlášení nového auta rozhodně neodkládejte, během prvního týdne od zakoupení byste jej měli přihlásit.

 

Mohlo by Vás zajímat:


Tento záznam byl zaslán Jak přihlásit auto a označen , , , . Záložka je zde.

Similar posts

Komentáře jsou uzavřeny.